UŞAK BELEDİYESİ İLE ANLAŞMALI OLARAK ÇALIŞAN FİRMAMIZ  UŞAK SINIRLARI İÇİNDE VE  ORGANIZE  YÖNETIMLERIYLE  YURUTMUS OLDUGU CALISMALARLA BERABER   GERİ DONUSUME KATKI SAGLAMAKTADIR.

AMAC OLARAK BELIRLEDIGIMIZ  KAYNAGINDAN  AYIRMA  YONTEMI ILE  VATANDASLARIN BU KONUDA BILINCLENDIRILMESI,  BILGILENDIRME VE EĞİTİM  ÇALIŞMALARIYLA  KONUTLARIN GEZILEREK  EVLERDE, OKULLARDA  ,KAMU KURUMLARINDA VE  ÖZEL KURULUŞLARDA    AMBALAJ ATIKLARININ  DAHA DUZENLI ISLENILMESI  ICIN MAVI POSET DAGITIMI VE  ICMEKAN KUTUSU HIZMETI  ILE BUNU DAHA VURGULAMAK ISTEMISIZDIR.

BELEDİYE SINIRLARI İÇERSİNDE BELİRLENEN PROGRAM DAHİNDE    MAHALLERDE  DUZENLI OLARAK DOLASILARAK  EVLERDE  VATANDASLARIMIZIN BIRIKTIRDIKLERI  AMBALAJ ATIKLARI   KAYNAGINDAN AYIRMA PROJESI ILE    BİR KATKI  DAHA SUNMUS OLDUGUMUZU BELİRTMİŞİZDİR.

OKUL EGITIMIYLE GELISIM ÇAGINDAKI COCUKLARA BUNUNLA ILGILI EGITIMLER VEREREK  GERI DONUSUMUN ONEMI VURGULANMIŞTIR.

SATIS NOKTALARI, KAMU KURUMLARI VE DIGER BAZI OZEL KURUMLARDA  VATANDASLARIN BIRIKTIRMIS OLDUGU  GERİ DONUSUM  ATIKLARI BELIRLI  PERIYOTLARLA ALINMAKTADIR. BAZI SATIS NOKTALARI  OLSUN, ÖZEL HASTANELER  , KAMU KURUMLARI  FAZLA AMBALAJ ATIKLARININ BİRİKTİRİLMESİ İÇİN  KAFES  , KUMBARA  SISTEMIYLE BIRIKTIRME YAPARAK GERI DONUSUME KATKI SAGLAMIŞTIR.

ARAC USTU KONTYNIR SISTEMLERIYLE ORGANIZE BIRIMLERINDEKI ANLASMA YAPMIS OLDUGUMUZ FABRIKALARDA DUZENLI TOPLAMA YAPILARAK  KAYNAĞINDAN AYIRMA CALISMASINA ONEM VERDIGIMIZI  BI KEZ DAHA GOSTERMIS OLDUK.

SONUC OLARAK

1 TON  KAGIDIN GERI KAZANDIRDIGIMIZDA  17 YETISKIN AĞACIN KESILMEKTEN KURTULDUGUNU  UNUTMAYALIM.

YETİŞKİN BİR AĞACIN  72  KİŞİNİN  BİR GÜNLÜK OKSİJEN İHTİYACINI KARŞILAR.

YENİDEN DEĞERLENDİRİLEN BİR ALÜMİNYUM  KUTU, BİR TELEVİZYONU3 SAAT  ÇALIŞTIRACAK ELEKTRİĞİN  TASARRUFU DEMEKTİR.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEN  HER BİR  TON  CAM  İÇİN  YAKLAŞIK 100 LT  PETROL TASARRUF EDİLMİŞ OLUR.

ATIKLARIN  EN UCUZ  VE EMİN BİÇİMDE  BAŞA ÇIKMAK ,SAĞDUYULU  DAVRANMAKLA  MÜMKÜN OLABİLİR. YAPILACAK  ŞEY; DAHA  AZ ATIK OLUŞTURUP , OLUŞANI DA  YENİDEN DEĞERLENDİRMEKTİR.